Domov

Pracovná cesta do Kene

Dana Feminová, riaditeľka Centra Narovinu, je od 20.1. do 11.2. 2015 na pracovnej ceste v Keni. Aktuálne fotografie a novinky z jej cesty a programu nájdete na našej facebookovej stránke. Prvé dva dni strávila Dana prácou v kancelárii v Nairobi - s Brendou (účtovníčkou), Carol (administratívne zabezpečenie projektu Adopcia na diaľku) a Kenem (riaditeľom Centra Narovinu pre Keňu).

Dana Feminová, riaditeľka Centra Narovinu, je od 20.1. do 11.2. 2015 na pracovnej ceste v Keni. Aktuálne fotografie a novinky z jej cesty a programu nájdete na našej facebookovej stránke.

» fotogaléria

Prvé dva dni strávila Dana prácou v kancelárii v Nairobi - s Brendou (účtovníčka), Carol (administratívne zabezpečenie projektu Adopcia na diaľku) a Kenem (riaditeľom Centra Narovinu pre Keňu).

Tretí deň cesty prebehol celodenný seminár so zástupcami Partnerských škôl v Keni, na ktorý prišli učitelia z Mombasy, Rusinga Island, Mufangana, Kakamegy a samozrejme i Nairobi.

Po prvom roku spolupráce je stále vidieť veľké nadšenie a motivácia, všetky školy se tešia na pokračovanie projektu tiež v roku 2015.

Víkend bol v znamení seminára Adopcia, ktorý tiež prebehol veľmi úspešne. Celkom sa ho zúčastnilo 40 koordinátorov, ktorí majú v Keni na starosti deti v programe Adopcia na diaľku.

Tento týždeň čaká Danu cesta do Kauti a evaluácia projektu Voda pre Kauti a potom presun na Rusinga Island, kde zostane celý týždeň. V projekte Ostrova Nadeje se musí detailne naplánovať projekt výstavby strednej školy, ktorý podporila SlovakAid a prvé deti zasadnú do lavíc už v januári 2016.