Domov

Adopcia - Marllom Dennis Otieno

Späť
Číslo dieťaťa: 41147
Chlapec,
Nie je adoptovaný
Mesto, štvrť: Nairobi Njiru
Krajina: Kenya
Matka: Doreen Achieng narodená 1969, drobné podnikání
Otec: Gilbert Ouma narodený 1963, zemřel
Opis situácie: Dennis má matku, otec zemřel. Má 3 sourozence: Everlyne 16, Gabriel 13 a Ben 10. Bydlí v pronájmu v hliněném domku o 1 místnosti, vodu čerpají z vrtu. Matka poslala 2 děti na venkov k příbuzným, protože si nemohla dovolit je mít u sebe ve městě. Živí rodinu drobným prodejem. Část pak posílá příbuzným na venkov a ze zbytku musí vyžít ve městě a uhradit školné.V roce 2020 by měl začít studovat v 2. ročníku střední školy.Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 5.600 CZK/220EUR za trimestr.
Kontakt: Juraj Sasko, , tel. 00421904331776

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..