Domov

Adopcia - Mildred Muhonja

Späť
Číslo dieťaťa: 50796
Dievča,
Dieťa vyradené z adopcie
Mesto, štvrť: Maragoli Elwunza
Krajina: Kenya
Matka: -, farmářka
Otec: Bulton Adenya narodený 1961, farmář
Opis situácie: Mildred žije s rodiči, kteří jsou farmáři. Má pět sourozenců: Moulin, Anet, Judith, Ruth a nejmladší Eunice. Rodina má měsíčně příjem asi 12000 Ksh (cca 3000 kč). Celkem osm lidí bydlí ve třech místnostech hliněného domku, vaří na dříví, svítí petrolejem a vodu berou z řeky. Mildred je zdravá.Dívka ráda tráví čas s přáteli a ve škole ji nejvíc baví debatní kroužek. Ráda by se stala právničkou. V roce 2018 by měla nastoupit do 3. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Základná čiastka na podporu jedného dieťaťa je 7200 Kč (300 Eur) na rok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..