Domov

Adopcia - Clinton Otieno Olulo

Späť
Číslo dieťaťa: 51746
Chlapec,
Nie je adoptovaný
Mesto, štvrť: Kisumu Rusinga
Krajina: Kenya
Matka: Lucy Akoth narodená 1982, prodává oblečení
Otec: -, prodává oblečení
Opatrovník: Jane Atieno Olulo narodený 1962
Opis situácie: Clinton se narodil v roce 2001, žije na ostrově Rusinga Island s rodiči a sourozenci. Oba rodiče prodávají oblečení, ale vydělají jen asi 1,700 Ksh (cca 425 Kč) za měsíc. Clinton má problémy s dýcháním. Šestičlenná rodina žije v pronájmu v jedné místnosti, kde vaří na vařiči, svítí petrolejkou a vodu nosí z Viktoriina jezera. Chlapec je v roce 2020 ve 2. ročníku střední školy. Chlapec by potřeboval vyšší podporu 5.600 Kč/ 220 EUR za školní období, protože náklady na střední škole jsou vyšší.
Kontakt: Juraj Sasko, , tel. 00421904331776

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..