Domov

Adopcia - Kennedy Odhiambo

Späť
Číslo dieťaťa: 41572
Chlapec,
Dieťa vyradené z adopcie
Mesto, štvrť: Nairobi Spring Valley
Krajina: Kenya
Matka: Hellen Akoth narodená 1976, zemřela
Otec: Charles Olela narodený 1969, zedník
Opis situácie: Kennedy má 8 sourozenců, dva jsou také v našem programu - Emmily (ID 41504) a Pamela (ID 41554). Matka zemřela v roce 2016, od té doby se o děti stará otec. Celkem 11-členná rodina bydlí v 4-pokojovém hliněném domě na vesnici. Doma se vaří na dříví a svítí petrolejkou, vodu nosí z řeky. Rodina je závislá jen na nízkém příjmu otce, který si vydělává příležitostnou prací jako zedník - jeho výdělek ovšem nepokryje náklady rodiny, Kennedy proto nemůže chodit pravidelně do školy. Chlapec je zdravý. Chlapec rád tráví čas s kamarády a ve škole ho nejvíc baví hraní her. Až vyroste, rád by se stal doktorem. V roce 2018 by měl nastoupit do 1. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Základná čiastka na podporu jedného dieťaťa je 7200 Kč (300 Eur) na rok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..