Domov

Adopcia - Patrick Mutuku

Späť
Číslo dieťaťa: 41699
Chlapec,
Nie je adoptovaný
Mesto, štvrť: Nairobi Athi river
Krajina: Kenya
Matka: Ruth Mutiso narodená 1968, prodává potraviny
Otec: -
Opatrovník: -
Opis situácie: Patrick se narodil 2.9.2000 v Athi River. Bydlí s matkou a dalšími sourozenci v jednopokojovém polohliněném nájemním domku bez elektřiny a vody, který si pronajímají za 2,500,- šilinků měsíčně. Vaří na dřevěném uhlí a vodu na vaření a pití si kupují. Matka prodává fazole a kukuřici. Měsíční příjem rodiny je 4 500 šilinků. Má dvě starší sestry, Monica si dělá kurz na ošetřovatelku a Mercy Katheu chodí na střední školu. Patrick školu navštěvuje nepravidelně, protože rodina nemá dostatek finančních prostředků na zaplacení školného a dalších poplatků. Chlapec rád tráví čas se svými přáteli a ve škole ho nejvíc baví malování. Až vyroste, rád by se stal umělcem. V roce 2018 by měl nastoupit do 4. ročníku střední školy.
Kontakt: Lucie Měrková, lucie.merkova@adopceafrika.cz, tel. +420 776 682 689

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Základná čiastka na podporu jedného dieťaťa je 7200 Kč (300 Eur) na rok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..