Domov

Adopcia - Kennedy Otieno Opiyo

Späť
Číslo dieťaťa: 51739
Chlapec,
Dieťa vyradené z adopcie
Mesto, štvrť: Kisumu -
Krajina: Kenya
Matka: Margret Ndola narodená 1963, krejčová
Otec: Michael Opiyo narodený 1962, farmář
Opatrovník: -
Opis situácie: Kennedyho otec je farmář. Rodina žije ve třech pokojích v hliněném domku u Viktoriina jezera, odkud nosí vodu, vaří na dříví a svítí petrolejkou. Celkem 8 lidí bydlí ve třech místnostech. Chlapec je zdravý. Má rád fotbal, ve škole matematiku a vědy. Chtěl by být inženýrem.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Základná čiastka na podporu jedného dieťaťa je 7200 Kč (300 Eur) na rok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..