Domov

Adopcia - Ibrahim Prosper

Späť
Číslo dieťaťa: 52020
Chlapec,
Nie je adoptovaný
Mesto, štvrť: Mombasa Likoni
Krajina: Kenya
Matka: Mwanasiti narodená 1963, prodává hranolky
Opis situácie: Ibrahim se narodil v roce 2000. Rodiče se rozešli r. 2010. Matka prodává hranolky. Chlapec má bratra dvojče Ishmaela, který je také v programu adopcí pod č. 52019. Ještě mají 3 dospělé nevlastní sourozence: Salim, Zaihabu a Swaleh. Bydlí ve vlastním domku s betonovou podlahou, kde vaří na ohni, svítí petrolejkou a vodu čerpají z blízkého vrtu. Ibrahim je zdravý chlapec. Chlapec rád plave a ve škole ho nejvíc baví debatní kroužek. Až vyroste, rád by se stal právníkem. V roce 2018 by měl nastoupit do 4. ročníku střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 4,800 Kč/200 Eur za trimestr, možná je však (po ověření) i základní platba 2,400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Jana Bulaková, jana.bulakova@adopceafrika.cz, tel. +420 720 143 941

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Základná čiastka na podporu jedného dieťaťa je 7200 Kč (300 Eur) na rok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..