Domov

Adopcia - Shedrick Peter

Späť
Číslo dieťaťa: 41120
Chlapec,
Nie je adoptovaný
Mesto, štvrť: Eldoret Langas
Krajina: Kenya
Matka: Mary Knavere narodená 1970, uklízení domácností
Otec: William Lukango narodený 1968
Opatrovník: -
Opis situácie: Rodiče chlapce se rozvedli v roce 2007 a od té doby se o děti stará jen maminka. Chlapec se narodil jako poslední ze sedmi dětí. Dva jeho starší sourozenci opustili domov, aby si mohli najít nějakou práci ve městě Nairobi. Ostatní děti bydlí s matkou v dvoupokojovém domečku ve slumu. Maminka uklízív domácnostech, aby mohla rodinu uživit. Otec chlapce se oženil znovu a má další rodinu. Chlapec rád poslouchá muziku a ve škole ho nejvíc baví hudební kroužek. Až vyroste, rád by se stal učitelem. V roce 2020 nastoupil do 2. ročníku střední školy. Chlapec by potřeboval vyšší podporu 5.600 Kč/ 220 EUR za školní semestr, protože náklady na střední škole jsou vyšší.
Kontakt: Lucie Hamáčková, , tel. +420 774547513

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..