Domov

Adopcia - Grace Kaluki

Späť
Číslo dieťaťa: 41247
Dievča,
Nie je adoptovaná
Mesto, štvrť: Mavoloni Kambimawe
Krajina: Kenya
Matka: Naomi Kavuu narodená 1984, farmářka
Otec: Isaac Mua narodený 1978, příležitostné práce
Opatrovník: -
Opis situácie: Grace Kaluki se narodila 11. 6. 2002. Její matka Naomi Kavuu je farmářka, zatímco její otec Isaak Mua vykonává příležitostné práce, aby rodina přežila. Grace má dva sourozence, Teresii Nduku a Samwela Mwangi. Rodina žije I s neteří, jejíž matka musí chodit do školy. Jmenuje se Joyce Mbula. Žijí v dvoupokojovém hliněném domku, používají vodu z nechráněných studní, svítí petolejem a vaří na palivovém dříví. Grace nemá žádné známé zdravotní problémy.
Kontakt: Andrea Augustová, , tel. +420 604 995 079

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..