Domov

Adopcia - Nicholas Oduor

Späť
Číslo dieťaťa: 41450
Chlapec,
Nie je adoptovaný
Mesto, štvrť: Kisumu Nyemba
Krajina: Kenya
Matka: Jackline Anoino narodená 1983, farmářka
Otec: John Onyango narodený 1978, farmář
Opatrovník: -
Opis situácie: Nicholas žije s rodiči ve vesnici Alego, oba rodiče farmáří a za prodej výnosu mají asi 1200 KES (cca 300 Kč) měsíčně. Mají 4 děti. Rodina žije ve vlastním hliněném domku. Doma vaří na dříví, svítí petrolejkami a vodu berou z přehrady. Nicholas rád hraje fotbal a ve škole se hodně snaží.
Kontakt: Stanislav Švaček, , tel. 721 370 858

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..