Domov

Adopcia - Ann Khamala

Späť
Číslo dieťaťa: 41644
Dievča,
Nie je adoptovaná
Mesto, štvrť: Nairobi Korogocho
Krajina: Kenya
Matka: Sarah Everline Owedni narodená 1969, pere prádlo
Otec: -, řidič
Opatrovník: -
Opis situácie: Anne žije s matkou ve slumu Korogocho v Nairobi. Rodiče se rozešli v r. 2005 a matka se musí starat o 5 dětí. Vydělá asi 4000 Ksh (1000 kč) praním prádla. Rodina bydlí v pronájmu v hliněném domku, vaří na dřev. uhlí, svítí petrolejkami a vodu nosí z vodovodu za poplatek. Anne ráda hraje na nástroje, čte knihy, jednou by chtěla být policistkou. Má kožní onemocnění na nohách, jinak je zdravá.
Kontakt: Stanislav Švaček, , tel. 721 370 858

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..