Domov

Adopcia - Prisca Atieno Onyango

Späť
Číslo dieťaťa: 53001
Dievča, 18 rokov
Nie je adoptovaná
Naliehavo hľadá rodičov
Dieťa z Ostrova Nádeje
Mesto, štvrť: Rusinga West Ufira
Krajina: Kenya
Matka: Beatrice Achieng narodená 1974, zemědělství
Otec: George Onyango narodený 1971, zemědělství
Opis situácie: Prisca se narodila v roce 2006 jako pátá v rodině 7 sourozenců (má sestry Cynthia, Mercy, Jenipher, Sella, Ruth a Nadia). Její rodiče jsou oba farmáři, ale kvůli horkému a suchému počasí bohužel nemají velkou úrodu, a proto jejich příjem není dostatečný k tomu, aby pokryl všechny potřeby jejich dětí. Rodinný příjem je asi 4.000 Ksh (cca 1000 Kč) měsíčně. Rodina žije ve čtyřpokojovém hliněném domě, který je jejich, vodu mají z řeky, k vaření používají uhlí a svítí solární elektřinou. Prisca ráda hraje volejbal a také fotbal. Ve škole jí baví ekonomie a historie, v budoucnosti by se ráda stala novinářkou. V roce 2023 studuje 3. ročník naší střední školy Island of Hope Humanist Secondary school, ale vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, je nezbytná zvýšená podpora 5.600 Kč/ 220 EUR za školní období.
Kontakt: Alena Tabet, , tel. +420 606 502 885

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..