Domov

Adopcia - Apollo Omondi Aliwa

Späť
Číslo dieťaťa: 51157
Chlapec,
Dieťa vyradené z adopcie
Mesto, štvrť: Kisumu Siaya
Krajina: Kenya
Matka: Millicent Atieno Ogaja narodená 1972, farmářka
Otec: -, zemřel
Opatrovník: -
Opis situácie: Apollo Omondi chodí na ZŠ Duha Primary. Otec zemřel v r. 2000 a stará se o něj matka. Ta se znovu vdala a má dvojčata Stephena a Lilianu. Dále má ještě vlastní sestru Judith, která chodí do školy. Rodina má příjem asi 1,600 Ksh (400 kč) na měsíc. 5 lidí bydlí v jedné místnosti z hlíny, vaří na dříví, svítí petrolejem a vodu berou z vrtu. Apollo je zdráv.Chlapec rád hraje fotbal a ve škole ho nejvíc baví studium divoké zvěře. Až vyroste, rád by se stal učitelem. V roce 2018 by měl nastoupit do 4. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Základná čiastka na podporu jedného dieťaťa je 7200 Kč (300 Eur) na rok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..