Domov

Adopcia - Emmaculate Akinyi Amin

Späť
Číslo dieťaťa: 51362
Dievča,
Adoptovaná
Emmaculate Akinyi Amin je v programe adopcie od roku 2006 a navštevuje školu Thika Technical Training Institute.
Mesto, štvrť: Kisumu Mbita
Krajina: Kenya
Matka: Dorothy Anyango Amin narodená 1978, prodej ryb
Otec: David Ojuga Amisi narodený 1972, rybář
Opis situácie: Emmaculate se narodila v roce 2001. Žije s oběma rodiči. Otec je rybář a matka prodává ryby. Má 4 sourozence: Ester, Roseline a mladší Hellen a Frankline. Měsíčně mají příjem asi 4,500 Ksh. 7 lidí bydlí ve 3 místnostech hliněného domku, vodu berou z jezera a vaří na dříví, svítí petrolejovou lampou. Dívka má problémy se zuby. Ráda čte a plave a je velmi společenská. V roce 2021 velmi úspěšně ukončila střední školu a byla přijala na vyšší odbornou školu Thika Technical Training Institute, obor business management. Dokonce získala státní podporu, která jí pokryje část studia, ale k tomu, aby mohla nastoupit na školu potřebuje podporu ve výši 5.600 Kč na trimestr (220 EUR/trimestr). Pomůžete jí získat vyšší vzdělání?
Kontakt: Jiří Štancl, , tel. +420 731 713 099

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..