Domov

Adopcia - Hilary Anyoso Chate

Späť
Číslo dieťaťa: 52241
Chlapec,
Nie je adoptovaný
Mesto, štvrť: Mbale Emakumba
Krajina: Kenya
Matka: Susan Agiso narodená 1978, pomocnice
Otec: Nicolas Opande narodený 1976
Opis situácie: Hilary je jedináček. Měl staršího bratra, ale ten zemřel v roce 2013. Rodiče se starají o další dva sirotky, kteří s nimi i bydlí. Žijí ve vesnici a žádný z rodičů nemá stálou práci. Berou příležitostnou práci kdykoliv je k dispozici, aby se postarali o rodinu. Rodina v průměru vydělá 2000 Kshs měsíčně. Žijí ve vlastním hliněném třípokojovém domě. Chlapec má problémy s hrudníkem a s očima, ale nikdy nebyl na kontrole u lékaře, protože si nemohou zaplatit lékařskou prohlídku. Hilary potřebuje podporu ve výši 5600 CZK/220 EUR na jedno školní období.
Kontakt: Petra Augustová, , tel. +420 604 627 800

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..