Domov

Adopcia - Michael Odhiambo Odongo

Späť
Číslo dieťaťa: 53097
Chlapec,
Naliehavo hľadá rodičov
Mesto, štvrť: Wanyama Wayando
Krajina: Kenya
Matka: Jocinter Atieno Odongo narodená 1986, uklízečka
Otec: James Odongo Aseno narodený 1955, sekač trávy
Opis situácie: Michael má velmi těžkou situaci, jeho rodiče se rozdělili stejně tak jako všichni sourozenci. Hoch s jedním ze svých bratrů zůstal s tatínkem. Jeden bratr žije s tetou a tři děti žijí s maminkou. Dům kde Michael žil byl napul rozpadlý protože ho poničil déšt. Tatínkův příjem není veliky a rodina velmi strádala. Michael v současné době žije sirotčinci. V roce 2022 chodí do osmé třídy základní školy. Chlapce učení velmi baví, zejména matematika a angličtina. Pomůžete Michaelovi? Adopce stojí 5.600 Kč /220 EURO za školní trimestr.
Kontakt: Alena Tabet, , tel.

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..