Domov

Adopcia - Winta Otieno Ariek

Späť
Číslo dieťaťa: 51154
Chlapec,
Nie je adoptovaný
Mesto, štvrť: Kisumu Siaya
Krajina: Kenya
Matka: Laviniah Adhiambo narodená 1984, v domácnosti
Otec: James Ariek Muhor narodený 1979, opravář kol
Opatrovník: -
Opis situácie: Winta se narodil 1.1.2002. Žije s rodiči a 2 mladšími sourozenci (Fidel Castro a Uzee Akin). Měsíčně má rodina příjem asi 2000 Ksh (cca 500 Kč). Bydlí v hliněném domku o jedné místnosti, vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu berou z rybníka. Chlapec má občas žaludeční problémy a vřídky na těle. V roce 2020 Winta studuje 4. ročník střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 5.600 Kč/220 EUR za trimestr.
Kontakt: Lucie Valtová, , tel. +420 607 861 547

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..