Domov

Adopcia - Christine Omeri

Späť
Číslo dieťaťa: 51470
Dievča,
Dieťa vyradené z adopcie
Mesto, štvrť: Nairobi -
Krajina: Kenya
Matka: Caroline Alichula narodená 1974, opustila rodinu
Otec: Francis Alichula narodený 1972, farmaří
Opatrovník: -, bez práce
Opis situácie: Christine se narodila 9. 6. 1999. Žije s babičkou, která je již stará, přesto musí žvit 6 lidí. Matka dívku opustila, když byla ještě malá. Otec nemá žádnou stálou práci. Bydlí v hliněném domku ve vesnici, kde vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu nosí z řeky. Christine má problémy s očima. Dívka si ráda hraje s kamarády a i ve škole ji nejvíc baví hraní her. Ráda by se stala učitelkou. V roce 2018 by měla nastoupit do 2. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Základná čiastka na podporu jedného dieťaťa je 7200 Kč (300 Eur) na rok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..