Domov

Adopcia - Cavine Odhiambo Ochieng

Späť
Číslo dieťaťa: 51979
Chlapec,
Nie je adoptovaný
Mesto, štvrť: - Mfangano Island
Krajina: Kenya
Matka: -
Otec: -
Opatrovník: - narodený 1949, bez práce
Opis situácie: Kevin žije u babičky, protože rodiče bohužel zemřeli. Má 5 sourozenců, kteří jsou u ostatních příbuzných. Rodina bydlí v hliněném domku, který má dvě místnosti. Vaří na ohni, svítí petrolejkou a vodu nosí z jezera. Chlapec je zdravý. Rád hraje fotbal, čte a je rád ve společnosti svých kamarádů. Ve škole ho baví dějepis, svahilštinu a zeměpis. Chtěl by být inženýrem. Kevin v roce 2022 studuje 4. ročník střední školy v Komunitním centru Ostrov Naděje (projekt Centra Narovinu). Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, chlapec potřebuje podporu 5.600 Kč/220 EUR na term.
Kontakt: Hana Malenová, , tel. +420777469743

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..